Jarek Wist

Jarek Wist

Zaśpiewa na koncertach Musica&Amore w Warszawie, Lublinie, Krakowie i Rzymie

Jarek Wist jest jednym z najbardziej utalentowanych wokalistów swingowych w Polsce, przywrócił na scenę zapomniany już retro-pop, czyniąc z niego swój charakterystyczny styl sceniczny.

Jarek Wist śpiewa także w najbardziej interesujących projektach muzyki popowej, występując z orkiestrą Zygmunta Kukli, obecną we wszystkich najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Polsce. Projekt “Swinging with Sinatra”, którego Jarek jest współautorem i współproducentem, stale podbija serca publiczności. Ze współpracy z Krzysztofem Herdzinem narodził się album koncertowy “Swinging with Sinatra” – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band. Płyta była najlepiej sprzedającym się albumem jazzowym przez kolejnych 5 miesięcy.

Występował w całej Polsce, gromadząc liczną publiczność zarówno na żywo, jak i przed telewizorami. Jego koncert w warszawskim teatrze Roma kilkakrotnie retransmitowany był przez TVP Kultura. Wyemitowanie go przez TVP Polonia przyczyniło się do wzrostu oglądalności tego kanału.

Dzisiaj Jarek Wist koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, np. w Brazylii czy Francji. Pracuje również nad nową płytą oraz projektem muzycznym w całości poświęconym Italii.

Pomóżmy w odbudowie szkoły muzycznej w Camerino zniszczonej w trzęsieniu ziemi

%d blogerów lubi to: